בדק בית

מה זה בדק בית ?

בדק בית הוא למעשה מתן תמונת מצב אמתית וגלויה, לגבי הנכס במצבו הקיים.

מה הכוונה למצבו הקיים?

הכוונה הינה לאיתור ליקויים הקיימים בנכס ברגע הגעתי ועד לסיום הבדיקה.

אותו מוצר שנקרה דירה מורכב מהרבה רכיבים כגון טיח, ריצוף, חיפוי, פרטי נגרות ואלומיניום ועוד. כל פרט כזה נדרש לבדיקה, ככל שניתן, ולהציג את הבעיות הקיימות הן מבחינה תכנונית / תקנית והן מבחינה אסטטית.

​בכוונתי 'ככל שניתן' אנו מדגישים שדירה מרוהטת לא ניתנת לבדיקה מפורטת כמו שניתן בדירה ריקה בפועל. לכן תמיד אנו ממליצים לבצע בדק טרם הכניסה לדירה (בכל מקרה עלויות של בדיקות אלו שונות למרות שרוב חברות הבדק לא מפרידות ביניהן..)

ככלל, יש את מאחורי הקלעים של המוצר המוגמר -צנרת, ביטון, בידוד, פרטי אקוסטיקה, מריחות איטום ועוד, שאותם לא ניתן לבדוק פיזית. את התפקיד הזה מבצע מפקח / מנהל הפרויקט / קבלן בשלבי הביצוע עצמם וכולנו סמוכים ובטוחים כי הפיקוח ייעשה כפי שצריך בכדי למנוע ליקויים.

 

איתור ליקויים

שמעתם פעם את המשפט "להקדים תרופה למכה" זה בדיוק מדוע צריך מהנדס מומחה לבדיקת הליקויים בנכס שלכם, הרי כל ליקוי כזה יצוץ אל פני השטח במוקדם או במאוחר.

הבדיקה של בדק בית ישראל, ולמעשה של כל בודק מקצועי ומוסמך אחר, היא בהגדרה של 'בדיקה לא הרסנית', כלומר: 

איננו חוצבים בקירות לצורך בדיקה עובי טיח, איננו מוציאים אריחי חיפוי בכדי להבין מה היקף מריחת הדבק בגב האריח ואף לא בודק יישום בידוד בצנרות אינסטלציה . למעשה שום נזק מכוון.

התגלו ליקויים אצלכם מה עושים?

כלל הליקויים מחוייבים להיות מתוקנים ע"י הקבלן כחלק מתקופת הבדק המופיעה מכורח 'חוק מכר דירות' ( תקופת הבדק רלוונטית ומשתנה בכל רכיב בה האחריות חלה במלואה על הקבלן המבצע + 3 שנות אחריות קבועות בהם חלה חובת ההוכחה על הרוכש).

בדק בית ישראל

מהי מטרת הבדק?

קיימת מטרה עיקרית אחת

מתן תמונת מצב הן מבחינת ליקויים תכנוניים, בכדי להבין השלכות עתידיות לכשלים והן מבחינת ליקויים אסטטיים לכל דבר ועניין (הכוונה לרמת טיב ואיכות גמר הביצוע)

כלל הסעיפים שיצוינו בדו"ח מקושרים במידה כזו או אחרת לתקנים השונים ומעוגנים על בסיס אותם תקנים.

בנוסף, מעבר לשיוך התקנים השונים, הבדיקה שלי כוללת גם התייחסות למפרט הטכני ולתכניות האדריכליות / חשמל / אינסטלציה (ככל שמוצגות בפניי).  כיצד מתבצעת הבדיקה?

בדק בית ישראל

שירותי בדק בית מקצועי בפריסה ארצית