בדק בית לראש שקט

חברת "בדק בית ישראל" תאתר עבורכם ליקויי בנייה ותמליץ על התיקונים הנדרשים בכל נכס

לפני רכישה או השכרה.

בדק בית לראש שקט

חברת "בדק בית ישראל" תאתר עבורכם ליקויי בנייה ותמליץ על התיקונים הנדרשים בכל נכס

לפני רכישה או השכרה.

לקחנו את שי דורני, בעל החברה, לשיחה מרתקת על ליקויי בנייה – ועל הדרכים להימנע ממפח נפש

מי שמצויים בתחום יודעים  היטב כי ליקויי בנייה נחשבים למחלה הקשה של ענף הבנייה, ונדמה כי אי אפשר לעצור אותה.

זה מתחיל בליקויים פשוטים של מרצפות ואריחים שבורים או דלתות סדוקות ומגיע עד לנזילות חמורות ואף בנייה שלא על פי התקן. "

על פי מחקר שפורסם בשנת 2014 בדה- מרקר, ב-100 אחוז מהדירות החדשות בישראל קיימים ליקויי בנייה", מספר מהנדס הבניין שי דורני, שהקים את חברת "בדק בית לישראל".

"במלים פשוטות, מדובר ברמת בנייה נמוכה ושאינה מפוקחת. באופן זה, הרוכשים משלמים מחיר כבד בתיקונים על גבי תיקונים, משך ביצוע ממושך מהמתוכנן, רכישת חומרי גלם נוספים ולעתים גם הוצאות משפטיות"

. דורני נמצא מעל 13 שנים בענף הבנייה ובארבע השנים האחרונות התמקצע בתחום של בדק בית ובעל הסמכה מאיגוד המהנדסים לביקורת איכות מבנים, פיקוח הנדסי וחוות דעת מומחים. הוא מספר כי הקים את "בדק בית ישראל" בכדי להעניק מענה לאיש מהשורה, שרכש בית ממיטב כספו ורוצה לוודא שאכן יקבל את מה שהובטח לו על ידי הקבלן. החברה מורכבת מאנשי מקצוע מגוונים אשר רכשו ניסיון והשכלה רלוונטיים בהנעת פרויקטים רבים של בנייה החל מהשלבים הראשונים של הביצוע ועד לסיומם בקבלת טופס 4 ועוד. במרוצת השנים, הפקנו דוחות רבים ומגוונים, כאשר מטרת-העל שלנו היא להציג את הליקויים בצורה עניינית ומקצועית במטרה לצמצם את תופעת הליקויים ככל שניתן, כאשר בעצם אנו מספקים ללקוח תמונת מצב אמינה ללא כל השפעה מצד הקבלן או היזם לגבי אפיון הליקויים, בין אם הם מורכבים ומשמעותיים ובין אם ופשוטים וקטנים.

מדוע וכדאי לפנות לתהליך הבדיקה?

"כל מי שרוצה לרכוש נכס מקבלן, דירה מיד שנייה, לשפץ נכס נדל"ני, לשכור דירה, דייר בבניינים בעלי שטחים משותפים, או חווה כשל מול קבלן או אפילו שיפוצניק, כדאי שיידע בדיוק מה הבעיה וכיצד ניתן לפתור אותה, וכן, את זכויותיו מול הקבלן. אני מגיע כבקר איכות מבנים עם כל הציוד הנדרש, הידע והניסיון ומספק לאנשים דו"ח המשקף תמונת מצב אותנטית לגבי כלל הליקויים בנכס. דו"ח שתקף גם במקרה של תביעה משפטית.

מתי מומלץ לערוך בדק בית?  

הדירה שלנו היא לרוב ההוצאה הגדולה ביותר שלנו ורכישתה מלווה אותנו שנים ארוכות, לשם כך מומלץ לחשוף את הליקויים בטרם כניסתכם לבית שאתם מייחלים לו. ישנם ליקויים שקשה לאתר אותם וככל שהליקוי נחשף בשלב מאוחר יותר, עלות התיקון גבוהה יותר. לכן, כדאי לבצע את התהליך בהתחלה עוד לפני רכישת הבית או לפני קבלת המפתח, כך שאם הליקויים משמעותיים ניתן לפנות לקבלן או למוכר הדירה בטרם הם מסיר מעצמם אחריות לתיקונים .

אילו בדיקות אתם מבצעים?

החברה עורכת עבורכם ביסודיות ליקויים בכל תחום מביקורת תיקונים, בדיקת ליקויים לפני רכישה, ביקורת מבנים ועד איתור ובדיקת נזילות ורטיבות בקירות ומאשררת כי הבית עומד בכל התקנים הנדרשים. חוות הדעת של חברת "בדק בית ישראל" עניינית ומקצועית מאוד ותמנע מכם עוגמת נפש רבה ולעיתים אף תתריע מפני סכנה ממשית כמו במקרים של תקלות במערכת החשמל, קירות סדוקים, ליקויים בבניית מרפסות ועד כשלים בטיחותיים חמורים כמו סדקים בקירות, בעמודי תמך וכדומה. הדו"ח שמפיקה החברה משקף למעשה תמונת מצב מפורטת על הנכס. החברה עובדת בשיתוף אנשי מקצוע איכותיים ביניהם שמאים, מאתרי נזקי צנרת, בודקי מערכות ועורכי דין.

באופן זה, השירות שלנו יעניק לכם מטריית מידע אמינה ואובייקטיבית, ילווה אתכם בייעוץ גם לאחר הספקת הדו"ח ויעניק לכם שקט נפשי ובית להרגיש בו נוח.

ומה באשר לבית יד שנייה?

 מוכרי הדירות בארץ מאוד יצירתיים ובכל פעם  אנחנו נדהמים מחדש מהניסיונות להטעות אותנו

רק כדי 'להעיף' את הדירה ואלו דברים שיהיו קשים לאנשים שלא באים מעולם הזה לעלות עליהם.

במבחן התוצאה עלות מול תועלת, היתרון ברור לביצוע בדיקה לדירה יד 2.

 מקור: בזכוכית מגדלת

כתבה במקומון בעיר אילת

בתמונות: שי דורני מייסד בדק בית ישראל

מהנדס בניין מומחה

שי דורני בדק בית ישראל

אולי תאהבו גם:

home check israel

בדק בית לדירה כדאי לדעת!

שנת 2021 תירשם כעוד שנה שבה מחירי הנדל"ן בישראל עלו בצורה מרשימה, כאשר במהלך השנה היו חודשים בהם נרשמו שיאים של כל הזמנים במספר הרכישות של דירות חדשות.

בדיקת דירה יד 2-בדק בית ישראל

רכישת דירה או בית פרטי

בדק בית לשקט נפשי   חברת "בדק בית ישראל" בבעלותו של שי דורני תאתר עבורכם ליקויי בנייה ותמליץ על התיקונים הנדרשים בכל נכס לפני רכישה

שתפו את התוכן:

כתבו לנו