בדק בית לדירה כדאי לדעת!

שנת 2021 תירשם כעוד שנה שבה מחירי הנדל"ן בישראל עלו בצורה מרשימה, כאשר במהלך השנה היו חודשים בהם נרשמו שיאים של כל הזמנים במספר הרכישות של דירות חדשות.

לרכוש דירה חדשה בראש שקט

שנת 2021 תירשם כעוד שנה שבה מחירי הנדל"ן בישראל עלו בצורה מרשימה, כאשר במהלך השנה היו חודשים בהם נרשמו שיאים של כל הזמנים במספר הרכישות של דירות חדשות.

לצד המספרים הללו, ישנה גם תופעה של רוכשי דירות חדשות שנאלצים להגיע אל בתי המשפט ולהגיש תביעות כנגד קבלנים ויזמים בגין ליקויי בנייה, ועל פי נתונים רוב גדול מהתביעות הללו מתקבלות.שי דורני, הבעלים של חברת "בדק בית ישראל", מספר כי הצעד הזה של תביעות בבית המשפט יכול היה להימנע בעזרת בדיקה מקדימה רגע לפני חתימה על חוזה הרכישה של הדירה, בין אם מדובר בבדיקה חדשה או מיד שנייה."כאשר מגיעים לקנות דירה מיד ראשונה מקבלן או דירה יד שניה מאדם פרטי, מומלץ לבצע בדיקה מקדימה של הנכס. גם אם במבט ראשון וסקירה שנעשית על ידי העיניים הכל נראה מושלם, עדיף לא לקנות משהו שיכול להתגלות כמו חתול בשק.על מנת להימנע מעוגמת נפש ונזק כספי גדול כתוצאה מליקויים שהיו יכולים להתגלות בעזרת בדיקה מקדימה של בדק בית, כדאי להיעזר בשירות מסוג זה, על מנת שאפשר יהיה לחתום על החוזה בראש שקט".

בדק בית ישראל: מקצוענים בפעולה

דורני פעיל בתחום הבנייה בישראל כבר קרוב ל- 15 שנים, הוא החל את דרכו המקצועית כמהנדס בניין, והוא בעל ניסיון רב בפיקוח, ביצוע וניהול של פרויקטים. לפני כארבע שנים הוא בחר לשים דגש בתחום של בדק בית וביקורת מבנים, כיוון שמבחינתו ישנו חוסר מודעות בכל הנוגע לחובת בדק בית מקדים ומדובר באבסורד של ממש, מאחר ומדובר בעסקאות בסכומי כסף גדולים במיוחד, כאשר בעזרת הבדיקה הזו ניתן למנוע נזק כלכלי עתידי ולא פחות חשוב, למנוע עוגמת נפש ומסע ארוך ומייגע של תביעות והתרוצצויות בבתי המשפט.

חברת "בדק בית ישראל" ששי דורני הקים, מוסמכת מטעם איגוד המהנדסים בישראל לביקורת איכות מבנים והענקת חוות דעת של מומחים בנושא ליקויי בנייה, ועל חלק מהפעילות בשטח הוא הסביר: "פעולת ביקורת המבנים שלנו נועדה לבדוק את המבנה מא' ועד ת', ורק לאחר מכן הוא יכול לקבל מאיתנו אישור בנוגע לתקינות של המבנה, או להצביע על ליקויים שכדאי לטפל בהם, כי אלו יכולים להשפיע גם על מחיר הרכישה.באופן טבעי יש יותר נזקים או ליקויים הדרושים טיפול ותיקון בבתים ישנים יותר, אך תתפלאו לדעת כי בלא מעט מקרים, גם בבנייה חדשה מצאנו לא מעט דברים שנעשו בצורה לא תקינה ודרשו תיקון מידי. בכל הנוגע לבניינים ולא לדירות נקודתיות, הבדיקה הזו יכולה להתריע על סכנות גדולות, בדיוק כפי ששמענו על אלו בחדשות.לכן אני ממליץ לכל דייר או ועד של בניין, לשים לב אם יש אזורים שבהם הטיח מתקלף בצורה מהירה וגסה, אם יש חלקי בטון שנשארו מקירות הבניין, אם הדלתות בבתים לא נסגרו כמו שצריך, זה יכול להעיד שקיעות של אלמנטים במבנה, ויש עוד לא מעט סימנים שיכולים לאותת על צורך בבדיקה וטיפול דחוף".

כאמור חברת "בדק בית ישראל" מוסמכת מטעם איגוד המהנדסים בישראל לביקורת איכות מבנים והענקת חוות דעת של מומחים בנושא ליקויי בנייה, כך שהדוחות שהיא מנפיקה קבילים בבתי המשפט. את הדוחות הללו הם מספרים תוך זמן קצר לאחר הבדיקה בשטח, עד שלושה ימים בלבד, כאשר הליווי האישי וההכוונה המקצועית נמשכים גם לאחר מכן."קחו בחשבון שניתן לספק ביקורת בדק בית גם לקראת תום שנת הבדק הראשונה בכל הנוגע לדירה חדשה, רגע לפני תום מועד האחריות של הקבלן", שי דורני העניק טיפ חושב נוסף שמשמעותו חיסכון כספי אדיר במקרה שנמצאו ליקויי בנייה כאלו ואחרים.

במקור: פורסם בכלכליסט

https://www.calcalist.co.il/article/bjjctrpqt

home check israel

אולי תאהבו גם:

שי דורני בדק בית ישראל

בדק בית לראש שקט

חברת "בדק בית ישראל" תאתר עבורכם ליקויי בנייה ותמליץ על התיקונים הנדרשים בכל נכס

לפני רכישה או השכרה.

בדיקת דירה יד 2-בדק בית ישראל

רכישת דירה או בית פרטי

בדק בית לשקט נפשי   חברת "בדק בית ישראל" בבעלותו של שי דורני תאתר עבורכם ליקויי בנייה ותמליץ על התיקונים הנדרשים בכל נכס לפני רכישה

שתפו את התוכן:

כתבו לנו